Domov

Hlavné menu

Staň sa našim žiakom!

Vianočná Besiedka v MŠ 2017

knižnica

otvaracie hodiny

ŠŠ TV - jún 2016

Klub Meteor

 

Dotazník pre rodičov

Dotazník pre rodičov
 

dotazník pre žiakov

Dotazník pre žiakov
 

partneri

SmartBooks škola na nete

Erasmus+Simulované parlamentné voľby študentov PDF Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Napísal Kika Farkašová (sexta), Soňa Juhásová (oktáva)   
Utorok, 11 Február 2020 14:38
Pri príležitosti februárových parlamentných volieb sme na Cirkevnej škole zapojili do projektu Študentské voľby, ktoré organizuje tím aktívnych študentov z celého Slovenska pod záštitou Rady mládeže Bratislavského kraja. Pri každých voľbách sa do tejto aktivity zapoja desiatky tisíc študentov a študentiek zo stredných škôl po celom Slovensku. Rozhodli sme sa zapojiť najmä preto, lebo sme chceli u študentov vzbudiť väčší záujem o politiku, a taktiež dať študentom právo, aby sa mohli rozhodnúť a aby aj ich hlas zaznel. Keďže u väčšiny študentov nie je voľba na konci februára možná, mohli si ju vyskúšať a prispieť k obrazu, ako budú možno voľby o niekoľko rokov skutočne vyzerať a aké sú nálady u mladých ľudí - nevoličov. Ešte pred samotnými voľbami sme usporiadali dva workshopy. Týkali sa základných pojmov z politiky a celkového fungovania volieb. Pripravili si ich žiaci, ktorí boli súčasťou organizačného tímu volieb. V utorok a stredu 4.-5. 2. 2020 sa na
  • autor: Soňa Juhásová (oktáva)
Cirkevnej škole otvorila volebná miestnosť. Vstúpilo do nej až 75 študentov z deviateho ročníka a kvarty až oktávy. Volebná účasť na našej škole bola 84,23%. Voľba prebiehala identicky ako pri reálnych voľbách – vybrali si jednu stranu, ak chceli zakrúžkovali aj štyroch preferovaných kandidátov a následne svoje rozhodnutie vhodili do urny. Po ukončení volieb účastníci volebnej komisie spočítali hlasy a výsledky odoslali organizátorom študentských volieb na Slovensku.
Na našej škole vyhrala strana Za ľudí, ktorá má u študentov veľkú podporu – dosiahla až 31,08% (=51 mandátov) hlasov našich študentov. Druhá v poradí sa umiestnila strana OĽaNO s 29,73% (=50 mandátov). Ďalšie strany, ktoré by sa dostali do parlamentu boli koalícia PS – Spolu s 21,62% (=36) a KDH s 8,1% (=13 mandátov). Zvyšné tri volené strany nedosiahli 5 % hranicu zvoliteľnosti .
Výsledky vrámci celého Slovenska boli trochu odlišné – suverénne vyhrala strana PS – Spolu s 21,7%, druhá bola OĽaNO s 16% a tretia ĽSNS s 11,4%. Podrobnejšie informácie o výsledkoch sa dajú dohľadať na stránke https://www.studentskevolby.sk/vysledky/
V mene organizačného tímu ďakujeme všetkým študentom a študentkám, ktorí sa zapojili !
text: Kika Farkašová (sexta), Soňa Juhásová (oktáva)+foto
Posledná úprava Utorok, 11 Február 2020 15:17
 

 

Stop šikane-Deti pomáhajú deťom!
Projekt s Nadáciou ORANGE

Pozrite si stránky našej školy k projektu
orange.radlinskeho.sk

IROP

Názov projektu:
Budovanie technického vybavenia učební
v Cirkevnej spojenej škole
v Dolnom Kubíne

Kód projektu v ITMS: 2014+ 302021K423

Cieľ:
Hlavným cieľom projektu je zlepšenie
kľúčových kompetencií žiakov Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín
v zložke Základná škola s materskou školou
Andreja Radlinského Okružná 2062/25,
Dolný Kubín inováciou technického vybavenia školy,
ktoré zabezpečí prepojenie teoretického
a praktického vzdelávania
na základnej škole s potrebami trhu práce
a tým zlepšenie uplatnenia
mladých ľudí na trhu práce.

Prijímateľ:
Rímskokatolícka cirkev
Biskupstvo Spišské Podhradie
ako zriaďovateľ
Cirkevnej spojenej školy,
Okružná 2062/25, Dolný Kubín

Nenávratný finančný príspevok:
167 120,88 €
Výška finančnej podpory z EÚ:
158 764,84 €

ISIC


***
Ak potrebujete pomoc alebo radu,
k ISIC alebo ITIC
kontaktujte Mgr. Adriánu Laštíkovú
***
Pre objednanie duplikátu v prípade
straty, alebo poškodenia karty kliknite
>TU<

Nedeľa, 29. Marec 2020

Dnes má meniny
Miroslav
Zajtra má meniny
Vieroslava

Erasmus 2014-2017

školská kaplnka

Využívam školskú kaplnku?
 
„Rekonštrukcia CSŠ Dolný Kubín spojená so zlepšením energetickej
hospodárnosti budovy a vybavením interiéru“
vlajka EÚ
ROP

vlajka SR

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80,75 %
z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 14,25 %
zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky
výška poskytnutého príspevku: 954 313,94 EUR
Európsky fond regionálneho rozvoja
„Investícia do vašej budúcnosti“
Začiatok realizácie projektu: 06/2011
Skončenie realizácie projektu: 03/2012
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Riadiaci orgán pre Regionálny operačný program
www.ropka.sk

Internetové odkazy

Dolný Kubín
Stránky mesta Dolný Kubín
Rímskokatolícky farský úrad sv. Kataríny Alexandrijskej
Kohútov sad 1753/2 026 01 Dolný Kubín
Stránky Spišskej diecézy
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie, zriaďovateľ našej školy
Diecézny školský úrad Spišská Kapitula
Školský úrad - Biskupstvo Spišské Podhradie. Školský úrad plní úlohy nášho zriaďovateľa

Projekt akad. partnerstva